ПРОИЗВОДИ

Разновидни вкусови

Prodimed нуди голем избор кога станува збор за производи. Со нив Prodimed гарантира многу пријатни промени и нуди голем избор во текот на првите и најригорозни фази од диетата. Сите наши пакувања се достапни или како миксови од различни вкусови, или како пакувања со еден вкус, така што секогаш може да уживате во производите што ги сакате. И на тој начин можете полесно да слабеете!

Сетови за почеток

Кога сте на диета, мора да се грижите да му ги обезбедите на вашето тело сите важни хранливи елементи. Витамините и калиумот се совршено комплементарни со протеинска диета. Мелете е корисен за вашиот цревен тракт и спречува запек.

Безалкохолни пијалаци

Сакате вкусна исхрана додека го одржувате здравјето и губите тежина? Овие свежи и овошни безалкохолни пијалаци ќе ја угасат вашата жед и се совршено прилагодени за протеинската диета на Prodimed. Мешаните протеински пијалаци исто така може да бидат вкусно уживање. Пијалаците се лесни за подготовка и ги содржат сите важни и потребни хранливи и енергетски вредности, минерали и витамини.

Портокал

Праска и манго

Егзотик

Кокос

Брусница

Црвен грејпфрут

Портокал и јагода

Портокал и маракуја

Ананас и манго

Смути од јагода и ананас

Милкшејк од чоколадо

Милкшејк од ванила

Храна за појадок

Започнете го денот со нашиот голем избор на храна за појадок. Свежо печен леб, топли пијалаци и овесни каши со вкусови создаваат појадок што совршено се вклопува во протеинската диета на Prodimed. Производите се лесни за подготовка и ги содржат сите важни и потребни хранливи и енергетски вредности, минерали и витамини.

Чоколадо

Капучино

Овесна каша со вкус на јаболко и лешник

Каша со цимет и грозје

Каша со црвена боровинка

Леб

Леб со суво грозје

Супи

Сакате да додадете нешто вкусно? Збогатете ја вашата диета со широкиот избор на супи на Prodimed. Совршени како топла ужина или оброк за вечера. Соодветни како база за супа. Супите се лесни за подготовка и ги содржат сите важни и потребни хранливи и енергетски вредности, минерали и витамини.

Супа со шпаргла

Супа со печурки

Супа со зеленчук

Пилешка супа

Супа со домати

Пилешка супа со кари

Десерти

Овие десерти докажуваат дека губењето на килограми може да оди рака под рака со вкусната исхрана. Можете да изберете некој од различните вкусови и да имате извонреден десерт секоја вечер. Десертите се лесни за подготовка и совршено комплементарни со протеинската диета на Prodimed. Овие производи ги содржат сите важни и потребни хранливи и енергетски вредности, минерали и витамини.

Чоколадо

Чоколадна крем-пена

Карамела

Ванила

Банана

Крем-пена од кафе

Крем-пена од ванила и карамела

Крем-пена од јагода и ванила

Главни јадења

Со комбинирање на овие главни оброци со здрава порција од зеленчуци, може да создадете целосни, вкусни оброци. Производите се совршено прилагодени за протеинската диета на Prodimed и ги содржат сите важни и потребни хранливи и енергетски вредности, минерали и витамини.

Омлет со кашкавал

Омлет со шунка

Пире од компири

Палачинка со ванила

Палачинка со шунка и кашкавал

Омлет со билки

Рендани компири

Слатки плочки

Копнеете за слатко или ужина? Овие хранливи слатки плочки на Prodimed може да се јадат дури и кога сте на протеинска диета. Извонредни за патување или пауза на работа. Плочките ги содржат сите важни и потребни хранливи и енергетски вредности, минерали и витамини.

Капучино

Бадем

Чоко кранч

Овошен кранч

Карамела кранч

Наша понуда

Достапни се во различни вкусови и пакувања. Сите оброци се совршено прилагодени за протеинската диета на Prodimed. Производите ги содржат сите важни и потребни хранливи и енергетски вредности, минерали и витамини.

Додатоци

Кога сте на диета, мора да се грижите да му ги обезбедите на вашето тело сите важни хранливи елементи. Витамините и калиумот се совршено комплементарни со протеинска диета.

Мултивитамини

Калиум

„Мелете“

Како можеме да Ви помогнеме?

Нашиот персонал Ви стои на располагање

Испратете ни е-пошта

info@prodimed.mk

повик +389 (0) 2 3 132 092

Во работни денови

Start a chat session

We are online now

Chat off line

Send us a message